VIDEO: Usyk obhájil titul, Joshua opäť prehral - výsledky

Získajte najlepšie a najväčšie BONUSY!

Online stávková kancelária Fortuna

Bonus 30 € stávka bez rizika

Stav si
Online stávková kancelária Tipsport

Bonus až 4 000 € a 20 € zadarmo

Stav si
Online stávková kancelária DOXXbet

Bonus až 5 000 € a 20 € zadarmo

Stav si
18 + Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

Boxerská udalosť leta dopadla podľa papierových predpokladov. Úradujúci šampión Oleksandr Usyk aj v odvete porazil Anthonyho Joshuu a zostal kráľom ťažkej váhy. V článku nájdete zostrih zápasu a výsledky ostatných súbojov z tohto galavečera.

Oleksandr Usyk vs. Anthony Joshua Foto: ČTK/AP/Frank Augstein

VIDEO: Oleksandr Usyk vs. Anthony Joshua 2 - titul zostal na Ukrajine

Hovorilo sa o výraznej zmene v príprave Anthonyho Joshuu, keď vymenil množstvo ľudí zo svojho tímu. Stavil na úplne iný prístup, za ktorý ho všetci po prvom zápase s Usykom kritizovali. A Brit bol v odvete skutočne aktívnejší ako vlani, ale ani zlepšený výkon mu nestačil. Oleksandr Usyk svojím agilným a dynamickým štýlom s rýchlym prepínaním z útokov do veľmi pevnej obrany dokázal vyššieho a silnejšieho súpera znova preboxovať.

sipka Kliknite sem, zaregistrujte sa a tipujte bojové športy celkom bez rizika!

Box sleduj priebeh zápasu tu

Zápas rozhodne nebol takou jednostrannou záležitosťou ako pri ich prvom vzájomnom stretnutí, keď Usyk obral Joshuu o všetky opasky. Britský boxer sa skutočne snažil odpovedať na všetky útoky súpera. Keďže iba ťažko prerážal Usykovu hornú obranu, strategicky útočil na spodok, viackrát trafil Ukrajinca do brucha či do rebier, čo ho viditeľne zabolelo.

Usykovi sa však naopak darilo prerážať Joshuove bloky hornými údermi, ktoré často prešli rukavicami až na tvár, čo bolo množstvo signifikatných bodovaných úderov. Aj on sám neraz inkasoval z Anthonyho dlhých paží do tváre, ale väčšinou sa tomu vedel vyhnúť.

Oleksandr mal v zápase dve silné fázy, ktoré rozhodli. Tá prvá bolo zhruba v polovici. Vo štvrtom, piatom, šiestom a siedmom kole jednoznačne vyzývateľa preboxoval. Následne sa v dvoch kolách chytil Joshua, no keď mal v závere zabrať, aby otočil zápas na svoju stranu, nezvládol to. Usyk bol lepší aj v záverečných troch kolách a to bolo najdôležitejšie. Snaha Joshuu v poslednej minúte trafiť jeden klinický úder už vyznela veľmi zúfalo.

Trochu však prekvapili rozhodcovia. Teda jeden z nich. Brit a Ukrajinec objektívne videli víťazstvo Usyka, americký arbiter mal však opačný názor. To však nič nezmenilo na tom, že obhajca titul v ťažkej váhe udržal po "split decision" 113:115, 115:113, 116:112.

Usyk tak zaokrúhlil svoje štatistiky na krásnych 20–0. Joshua zaznamenal druhú prehru v rade a tretiu celkovo (24–3).

Rage on the Red Sea: Usyk vs. Joshua 2 - kompletné výsledky galavečera

Okrem Usyka a Joshuu sa v Saudskej Arábii v sobotu večer v rámci galavečera Rage on the Red Sea konalo aj desať dalších zápasov. Dva z nich boli eliminačný duely v boji o "postup" do titulového zápasu. O opasok IBF v ťažkej váhe teda zabojuje Filip Hrgovič a na titul WBC v poloťažkej divízii si môže brúsiť zuby Callum Smith.

Bojoval aj jeden slovenský boxer. Košičan Jozef Jurko však stál proti veľmi ťažkej prekážke. Jeho súperom bol Usykov tréningový sparing partner taktiež neporazený Ukrajinec Daniel Lapin. Slovák statočne ustál všetkých osem ťažkých kôl a prehral na body.

BOX: USYK vs. JOSHUA 2 - VÝSLEDKY

Heavyweight

(o tituly WBA, IBF, WBO, IBO)

Oleksandr Usyk (BODY) 12/12 Anthony Joshua

Heavyweight

(IBF eliminačný zápas)

Zhilei Zhang 12/12 Filip Hrgovič (BODY)

Light Heavyweight

(WBC eliminačný zápas)

Callum Smith (TKO) 4/12 Mathieu Bauderlique
Cruiserweight Badou Jack (BODY) 10/10 Richard Rivera
Heavyweight Andrew Tabiti 5/8 James Wilson (vzdal)
Super bantamweight Ramla Ali (TKO) 1/8 Crystal Nova
Light Heavyweight Daniel Lapin (BODY) 8/8 Jozef Jurko 🇸🇰
Super middleweight Benjamin Whittaker (BODY) 6/6 Peter Nosic
Lightweight Bader Al Samreen (TKO) 4/4 Fuar Tarverdi
Light welterweight Ziyad Al Maayouf (TKO) 1/4 Hector Alatorre
Welterweight Money Kicks 4/4 Traycho Goergiev (BODY)

FORTUNA online stávková kancelária

Stav si za 30 EUR bez rizika - Fortuna

FORTUNA - STAV SI ZA 30 € BEZ RIZIKA

Zaregistruj sa a získaj 30 € stávku bez rizika, 30 free spinov a LIVE prenosy na Fortuna TV!

KLIKNI TU a stav si za 30 € bez rizika

18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti. Hrajte zodpovedne a pre zábavu! Využitie bonusov je podmienené registráciou - informácie tu.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Floyd Mayweather

Box: Mayweather vs. Asakura - exhibícia, dátum, informácie

Ďalšia miliónová boxerská exhibícia na obzore 🥊️ Nestarnúci a stále neporazený Floyd Mayweather sa opäť pobije s MMA bojovníkom❗

Mike Tyson (2023)

Mike Tyson – legenda, ktorú môžete milovať alebo nenávidieť

Mike Tyson je kontroverzný boxerský fenomén, ktorého pozná celý svet. Nesie si so sebou mnoho úspechov i škandálov. Prečítajte si príbeh...

Tyson Fury ako kráľ

Box – najpopulárnejší bojový šport

V tomto článku sa dozviete niečo o histórii, pravidlách, váhových kategóriách, najvýraznejších osobnostiach a ďalších zaujímavostiach zo...