Pavol Neruda - život a kariéra spolumajiteľa Oktagonu

Získajte najlepšie a najväčšie BONUSY!

Online stávková kancelária Fortuna

Bonus €30 stávka bez rizika a €30 kredit

Vsaď tu
Online stávková kancelária Tipsport

Bonus až €4 000 a €20 zadarmo

Vsaď tu
Online stávková kancelária SYNOT TIP

Bonus až €2 000 a €40 zadarmo

Vsaď tu
18+ Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát a ich nadmerné hranie spôsobuje riziko vzniku závislosti.

Jedným zo spolumajiteľov a promotérov česko-slovenskej organizácie Oktagon MMA je Pavol Neruda. Z bývalého vyhadzovača, plavčíka či fotografa je dnes inšpiratívny manažér, ktorý má veľké ciele.

ŽIVOTOPIS - CESTA K MMA - ZROD OKTAGONU - ZAUJÍMAVOSTI

Pavol Neruda - Oktagon MMA Foto: OKTAGON MMA

📌Meno Pavol Neruda
📌Pôvodné meno Pavol Šipkovský
📌Vek 37 rokov
📌Výška 183 cm
📌Vzdelanie vysokoškolské
📌Bývalé profesie vyhadzovač, plavčík, fotograf, manažér printovej spoločnosti, obchodník na burze
📌Súčasné zamestnanie spolumajiteľ a promotér organizácie Oktagon MMA
📌 Ďalšie projekty spolumajiteľ siete Barbershopov, Oktagon Gymu, umeleckého ateliéru, podcast Nerudacast

Pavol Neruda - životopis

Jeho pôvodné meno je Pavol Šipkovský. Vyrastal v bratislavskej Petržalke, kde odjakživa prichádzal do kontaktu s rôznymi skupinami ľudí. Patrili medzi ne aj sídliskoví gangstri s pochybnou minulosťou, ktorých priťahovalo násilie. Keďže sa venoval boxu, stretával sa s nimi veľmi často.

Napriek tomu, že sám sa snažil násiliu v uliciach vyhýbať, 7 rokov pracoval ako vyhadzovač, takže zastať si svoje miesto bolo v podstate jeho prácou. Pouliční bitkári ho napriek svojej komplikovanej povahe vďaka ich neľahkým životným osudom aj inšpirovali.

sipka Kliknite sem a tipujte rôzne bojové športy s bonusom za online registráciu

MMA sleduj priebeh zápasu tu

Podľa jeho vlastných slov ho však z nebezpečných vôd pouličných gangov vytrhlo až cestovanie po svete a spoznávanie iných kultúr. Postupne sa dostal aj k inej práci. Práve niekoľkomesačné pobyty v USA, kde robil plavčíka i v černošskej štvrti vo Virginii, mu otvorili oči a urobili z neho chápavého a otvoreného človeka.

Neskôr pracoval v zahraničí aj ako fotograf. Precestoval rôzne kúty sveta. Tento spôsob obživy potom vymenil za obchodovanie na burze, čo mu fungovalo celkom dobre. Bol manažérom printovej spoločnosti a je tiež spolumajiteľom siete Barbershopov.

Založil dokonca politickú stranu s názvom Hlas, z ktorej napokon po nezhodách, mediálnej kritike, ale aj kvôli tomu, že sa jej členovia odklonili od pôvodného názorového prúdu, odišiel. Značku Hlas napokon kúpila skupina okolo Petra Pellegriniho a dnes sú s upraveným názvom Hlas - SD podľa preferencií najsilnejším politickým zoskupením na Slovensku.

Neruda počas pandémie koronavírusu v karanténe rozbehol dokonca svoj vlastný podcast s príznačným názvom Nerudacast, kde si pozýva zaujímavých hostí a rozoberá rôzne nápady, inšpirácie a názory nielen na podnikanie a šport.

Pavol Neruda - cesta k MMA

Keď ho známy Ilja Škondrič v roku 2010 pozval na jednu domácu MMA akciu, Nerudovi sa tento šport a jeho atmosféra natoľko zapáčili, že začal premýšľať nad vlastným projektom. Jeho výhodou bolo, že poznal tieto typy ľudí, vedel, čo ich dokáže osloviť a ako ich predať.

Z menších nápadov a projektov sa v jeho hlave postupne rodili a skladali širšie kontúry, až jedného dňa začal uvažovať o vlastnej televíznej show, kde by príbehy týchto ľudí dokázal predstaviť širokej verejnosti. Neboli to iba príbehy bojovníkov v klietke. Boli to osudy ľudí s často neľahkou minulosťou.

Keď svoju myšlienku a projekt ponúkal rôznym slovenským televíziám, spočiatku sa mu vôbec nedarilo získať potrebný vysielací priestor. Preto sa spojil s Ondřejom Novotným, ktorého už poznal ako komentátora rôznych galavečerov bojových športov. Dúfal, že mu pomôže získať priestor v televízii.

Dopadlo to však trochu inak. Obaja sa rozhodli, že spolu rozbehnú vlastný projekt s názvom Oktagon MMA. Novotný využil svoje kontakty a reality show Oktagon Výzva sa dostala na televízne obrazovky. Presne v tomto momente sa postavili základy dnes už veľmi úspešnej česko-slovenskej organizácie.

Pavol Neruda - založenie a zrod organizácie Oktagon MMA

Organizácia Oktagon MMA začala oficiálne pôsobiť v roku 2016. Napriek tomu, že to malo progresívny trend a sľubnú budúcnosť, vyžadovalo si to veľa času a najmä finančné prostriedky. Museli zháňať sponzorov, sám Neruda na seba vzal nemalú hypotéku, aby projekt podporil.

Napriek finančnej náročnosti projektu Neruda s Novotným v roku 2017 odmietli výhodnú ponuku na odkup celej organizácie a rozhodli sa na svojom sne pracovať sami.

Neodradilo ich ani založenie konkurenčnej organizácie XFN, ktorá v tom čase bola veľmi ambiciózna a snažila sa preberať najlepších bojovníkov z Oktagonu pod svoje krídla. To sa jej aj darilo, pretože ponúkala fighterom naozaj vysoké odmeny. V roku 2018 sa tak Oktagon ocitol v kríze.

sipka Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť o organizácii Oktagon MMA

Ondřej Novotný a Pavol Neruda (vpravo) so šampiónom Ivanom Buchingerom - Oktagon MMA. Foto: OKTAGON MMA

Neruda a spol. to však ustáli. Oktagon prežil a znova prosperoval. Navyše XFN sa vďaka premršteným odmenám zadlžila a padla. Oktagon tak zostal jedinou stabilnou a kvalitnou organizáciou na našej scéne, bojovníci mu začali viac a viac dôverovať, až sa napokon stal špičkovým projektom.

Úloha Pavla Nerudu v organizácii je najmä zastrešovať reklamu, vymýšľať nové projekty a starať sa o celkový chod firmy. Keďže má veľký zmysel pre detail, vytvára aj vizuálnu podobu rôznych propagačných materiálov, ktoré Oktagon prezentujú.

Podľa Pavlových slov sa s Ondřejom Novotným navzájom dopĺňajú. Často sú ako dobrý a zlý policajt, keďže práve Novotný je ten, ktorý má v rôznych situáciách tvrdšie slovo a adresnejšiu kritiku, za čo ho mnohí nemajú veľmi radi. Neruda však tvrdí, že Novotnému to fantasticky myslí a bez týchto jeho vstupov a korigovania by Oktagon nefungoval tak dobre.

Pavol Neruda - zaujímavosti, koníčky a osobný život

Paľo je okrem iného známy tým, že obľubuje umenie, dizajn a vyžíva sa v minimalizme. Je milovníkom kvalitnej kávy, ktorú neváha hľadať na najrôznejších miestach sveta. V minulosti bol známy aj svojimi vyhranenými politickými a spoločenskými názormi, ktoré ho dostávali do konfliktov.

Dnes je v tomto už iný. Stal sa z neho pokojný, nekonfliktný a priateľský človek otvorený novým názorom, ľuďom a zážitkom. Rád pilotuje menšie lietadlá a obľubuje aj námorníctvo. Netají sa ani tým, že si rád zájde s priateľmi do kasína.

V máji 2021 sa Pavol Neruda v kruhu najbližšej rodiny oženil s partnerkou Zhenyou Ponomarenko. Potomkov zatiaľ nemá.

Palo Neruda - Instagram

Spolumajiteľa a promotéra Oktagonu nájdeme aj na Instagrame, kde má jeho profil @pavolneruda už vyše 50 tisíc followerov a ich počet stále rastie. Neruda tu zdieľa fotografie a videá z Oktagonu, zo svojho osobného života, z cestovania, zo zážitkov s priateľmi a s partnerkou. Nájdeme tam aj rôzne príspevky propagujúce produkty a značky vrámci jeho reklamných spoluprác a pod.

Zdroj informácií: bezfrazi.cz

TIPSPORT online stávková kancelária

Online stávková kancelária Tipsport

TIPSPORT BONUS 4 000 € + 20 € ZADARMO

Vytvorte si účet v Tipsporte, kde na vás čaká 20 € zadarmo a bonus až 4 000 € na prvé stávky.

KLIKNI TU a získaj 20 € zadarmo

18+ Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát a ich nadmerné hranie spôsobuje riziko vzniku závislosti. Hrajte zodpovedne a pre zábavu! Využitie bonusov je podmienené registráciou - informácie tu.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Oktagon MMA (logo)

Oktagon MMA – všetko o česko-slovenskej organizácii

Kompletné informácie a program najväčšej česko-slovenskej MMA organizácie Oktagon spolu s prehľadnm programom akcií.

MMA súboje v klietke sa tešia veľkej obľube.

MMA (Mixed Martial Arts) – história, pravidlá a zaujímavosti

MMA je v našich končinách stále viac populárnejší bojový šport. V tomto článku vám prinášame prehľad všetkých základných informácií,...

UFC - najlepšia MMA organizácia sveta

Kalendár MMA turnajov 2023 - UFC, Oktagon a ďalšie

Pozrite sa na kompletný program galavečerov MMA na Slovensku, v Česku i vo svete. V článku nájdete prehľadný zoznam najdôležitejších...